Tävlingsresultat 2015
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Bruksresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
2015-11-08 X-ie/Madelaine Högre klass spår Hörby BK 494p 1 Uppflyttad
2015-11-07 X-ie/Madelaine Högre klass spår Höör BK 423,75p 1 Godkänd
2015-11-01 Ös/Affe Appellklass spår Sölvesborgs BHK 281p 2 Uppflyttad
2015-11-01 Ättrig/Helene Appellklass spår Sölvesborgs BHK 284p 1 Uppflyttad
2015-10-31 Yyx/Ann-Katrin Lägre klass sök Roslagens BK 521p1 1 Uppflyttad
2015-10-11 X-ie/Madelaine Högre klass sök Veberöd 356p   Godkänd
2015-10-11 Yago/Fredrik IPO3 Sundsvalls BHK 267p 1 A92 B85 C90 G
2015-10-10 Yerda/Annelie Högre klass skydd Heby BK 591,75p   Uppflyttad | Mer |
2015-10-04 Ö-Alli/Anne Appellklass spår Österåkers BK 265,5p 1 Uppflyttad
2015-09-26 Yster/Memea Lägre klass sök Bro-Håbo BK 500p 1 Uppflyttad
2015-09-12 Yago/Fredrik IPO3 Härnösands BK 277p 1 A97 B89 C91 SG CERT
2015-09-05 Zarek/Cecilia Appellklass spår Stockholms Södra BK 238,5p 1 Uppflyttad
2015-08-30 Zvea/Malin Appellklass sök Matfors BK 231,5p 1 Uppflyttad
2015-08-29 Qula/Roger Bruks-SM, skydd Malmö 643,5p 3 Certpoäng, Brons
2015-07-08 Ä. Asta/Anna BH-prov Arvika BK     Godkänd
2015-07-05 Yago/Fredrik IPO2 Partille BK 256p 1 G
2015-06-27 Älvira/Anna Lägre klass rapport Mariestad BK 532p   Uppflyttad
2015-05-31 Yster/Memea Lägre klass spår Tyresö BK 444,75p 4 Godkänd
2015-05-31 Yyx/Ann-Katrin Lägre klass sök Östhammars BK 439,75 2 Godkänd
2015-05-31 Wilda/Micke Appellklass spår Östra Härjedalens BK 243,5p 3 Uppflyttad
2015-05-25 Älvira/Anna Lägre klass spår Lindesberg BK 538p   Uppflyttad
2015-05-24 Yago/Fredrik IPO1 Järfälla BK 263p 3 G
2015-05-02 Yster/Memea Lägre klass sök Heby BHK 466,5 3/4 Godkänd
2015-05-02 Yerda/Annelie Lägre klass skydd Stockholm Södra BK 499,75p 1 Uppflyttad
2015-05-01 Ä.Freddie/Sara Appellklass spår Nässjö, Mutarp 258,5p   Uppflyttad
2015-04-19 Ymer/Ralf Lägre klass skydd Eskilstuna BK 475p 1 Uppflyttad
2015-04-06 Älvira/Anna BH-prov Eskilstuna BK     Godkänd

Agilityresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
2015-09-05 Aki (Ximba)/Minna Agilityklass I Tierp 5 fel    
2015-05-24 V. Viktor/Veronika Hoppklass I Halmstad 0 fel 4 pinne -->Uppflytt
2015-05-10 V. Viktor/Veronika Hoppklass I Degeberga 0 fel 2/30 pinne
2015-05-09 V. Viktor/Veronika Agilityklass I Degeberga 0 fel 9/57 pinne
2015-05-09 V. Viktor/Veronika Agilityklass I Degeberga 0 fel 6/54 pinne
2015-05-09 V. Viktor/Veronika Hoppklass I Degeberga 0 fel 5/53 pinne

Lydnadsresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
2015-11-08 Wirre/Bert Lydnadsklass II Haninge BK 171,5p 1 1:a pris
2015-10-31 Uhraia/Sophie Lydnadsklass Elit Timrå BK 302,5p 1 1:a pris, DM-mästare
2015-08-24 Zarek/Cecilia Lydnadsklass I Botkyrka BK 164,5p 2 1:a pris
2015-08-16 Özil/Therese Lydnadsklass I Stockholm Södra BK 162,5p 4 1:a pris
2015-08-05 Ä. Asta/Anna Lydnadsklass I Örebro BK 174,5p 3 1:a pris
2015-08-01 Uhraia/Sophie Lydnadsklass Elit, SBU 2015 AfBV 293p 1 1:a pris
2015-07-17 X-ie/Madelaine Lydnadsklass III Tollarps BK 239,5p 3/5 2:a pris
2015-06-29 Zack/Susanne Lydnadsklass I Sv Schäferklubben 187p 1 1:a pris
2015-06-06 X-ie/Madelaine Lydnadsglass III Landskrona BK 247,5p 2/5 2:a pris
2015-05-13 Wirre/Bert Lydnadsklass I Haninge BK 172,25 2 1:a pris
2015-05-10 Wirre/Bert Lydnadsklass I Mälarö 166p 2 1:a pris
2015-05-09 Uhraia/Sophie Lydnadsklass Elit   294p   1:a pris

Rallylydnadsresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
2015-10-18 Å. Nica/Anna Nybörjarklass Hörbys BK 83p 5/27 Kvalificerat resultat --> RLDN
2015-10-11 Å. Nica/Anna Nybörjarklass Helsingborg BK 95p 5/27 Kvalificerat resultat
2015-06-07 Ximba/Minna Fortsättningsklass Gustavsberg 80p    
2015-06-07 Wirre/Bert Fortsättningsklass Värmdö BK 89p 6 Kvalificerat resultat --> RLDF
2015-06-07 Wirre/Bert Fortsättningsklass Värmdö BK 85p 8 Kvalificerat resultat
2015-05-30 Wirre/Bert Fortsättningsklass Mälarö BK 84p 5 Kvalificerat resultat (även kval till DM)
2015-05-09 Wirre/Bert Nybörjarklass Väsby BK 98p 3 Kvalificerat resultat --> RLDN
2015-05-09 Wirre/Bert Nybörjarklass Väsby BK 90p 10 Kvalificerat resultat
2015-05-02 Wirre/Bert Nybörjarklass   77p 1 Kvalificerat resultat
2015-04-19 Wirre/Bert Nybörjarklass Tyresö 79/100p   Kvalificerat resultat

Mentalresultat/Exteriörbeskrivning
Datum Namn Klubb Mentaltest Poäng Övrigt
2015-11-07 Öde Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Öset Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Öje Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Özil Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Önja Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Ö-Alli Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Östrid Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-11-07 Öza Tyresö BK MH (1 på skott)   Genomförd MH NY!
2015-10-25 Åzzy Katrineholms BK Mentaltest 444p Godkänd NY!
2015-10-03 Åya Bro Håbo BK Mentaltest 476p Godkänd--> KORAD NY!
2015-08-30 Zarek SK Lövsättra Exteriörbeskrivning   Godkänd
2015-08-01 Åya AfBV Exteriörbeskrivning   Godkänd
2015-05-23 Zaza   MH (1 på skott) - Genomförd MH
2015-05-01 Åtråvärda Nica Jönköpings BK Exteriörbeskrivning - Godkänd
2015-03-29 Xerox SBK Exteriörbeskrivning - Godkänd

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Domare Resultat
2015-09-20 X-ie Lunds BK Bruksklass   Excellent, CK, BTKL1, CERT, BIM NY!
2015-06-06 Åya AfBV Öppen klass Sonny Ström Good |Kritik |