Resultatbörsen 2003
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail  
eller vanlig post. Du kan också skicka in resultatet med hjälp av formuläret på följande sida.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |
 
Bruksresultat 
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
031109 Glimma/Ingela Lägre klass spår Herrljunga BK 503,25p 4/15 Uppflyttad [Mer]
031025 Tilda/Camila Elitklass skydd Sundsvalls BK 650,75p 3 Godkänd
030928 Fonzi/Tommy Elitklass rapport Malmö BK 574,75p 2 Certpoäng [Mer]
030928 Guy/Viggo Beg. B [Läs mer] SBH, kreds 9 82/100p 1 Danmarksmesterskab i Beg B for Belgiske Hyrdehund 2003
030927 Tilda/Camila Elitklass skydd Nyköpings BK 638,25 2 Godkänd [Mer]
030921 Elton/Dan Elitklass sök Surahammars BK 574p 1 CERT
030921 Tilda/Camilla Elitklass skydd Stockholm Södra BK 664p 3 Certpoäng
030921 Compis/Lena Elitklass spår Enköpings BK 563,5p 3 Certpoäng
030914 Glimma/Ingela Lägre klass spår GMBK 474,5p 3 Godkänd [Mer]
030906 Fonzi/Liliana Lägre klass spår Sölvesborgs BK 448p   Uppflyttad hkl sph [Mer]
030831 Humlan/Bibban Appellspår ? 264,5p   Uppflyttad lkl sph [Mer]
030809 Compis/Lena Elitklass spår Knivsta BK 500,25p 5/14 Godkänd  [Mer]
030802 Glimma/Ingela Lägre klass spår Töreboda BHK 389,5p 3 Godkänd [Mer]
030706 Compis/Lena Elitklass spår Heby BK 564p   Certpoäng
030601 Grappo/Åsa Appellklass spår Gävle BK 167,25p   Godkänd
030524 Guy/Viggo Færdselsprøve
 [Läs mer]
SBH, kreds 3 - - Godkänd
030504 Disa/Anne-Marie Lägre klass spår Karlskoga BK 445,5p 3 Uppflyttad hkl sph [Mer]
030504 Birk/Madeleine Elitklass spår Väsby BK 545,75p 3 Certpoäng [Mer]
030503 Birk/Madeleine Elitklass spår Sto Sö BK 487p 6 Godkänd [Mer]
030427 Gira/Jennie Appellklass spår Stockholmsavdelningen 273,25p 3 Uppflyttad lkl sph [Mer]
030413 Guy/Viggo Beg. B [Läs mer] SBH, kreds 3 73p 2 Sjællandmesterskab
for Belgiske Hyrdehund
030313 Fonzi/Tommy Högre klass rapport Skanör/Falsterbo BK 490p 2 Uppflyttad ekl rph [Mer]
030313 Birk/Madeleine Elitklass sök Uppsala BK 530,75p 1 CERT [Mer]
030412 Tilda/Camilla Elitklass skydd Eskilstuna BK 629,5p 4 Godkänd ekl skh [Mer]
030406 Xtra/Ann-Sophie Lägre klass spår Botkyrka BK 489,25p 1 Uppflyttad hkl sph [Mer]
030322 Birk/Madeleine Elitklass spår Lidingö BK 489,75p 4/10 Godkänd [Mer]
030309 Birk/Madeleine Högre klass sök Väsby BK 543,25p 1/6 Uppflyttad ekl sökh [Mer]
030309 Axa/Annelie Lägre klass sök Väsby BK 428,75p 2 Godkänd [Mer]
030309 Glimma/Ingela Appellklass spår Kungälvs BK 264p 1 Uppflyttad lkl sph [Mer]

Agilityresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Fel Tid/Idealtid Plac Övrigt
030920 Bozz/Raija Hoppklass III Väsby BK 0 30,59/36 5/34 6 SM-poäng till
030920 Bozz/Raija Agilityklass III Väsby BK 0 46,73/56 3/34 8 SM-poäng [Mer]
030920 Gira/Jennie Hoppklass III Väsby BK 0   2 CERT [Mer]
030920 Gira/Jennie Agilityklass II Väsby BK 5   3  
030914 Bozz/Raija Hoppklass II Nacka BK 0 35,21/? 3/19 1 pinne, uppklassad
030914 Crabat/Kristin Hoppklass II Nacka BK 0 32,87 1 1 pinne
030914 Crabat/Kristin Agilityklass II Nacka BK 0 39,82 2 1 pinne, uppklassad [Mer]
030913 Crabat/Kristin Agilityklass II Sala BK 0 38,78 2 1 pinne
030913 Gira/Jennie Agilityklass II Sala BK 0 - 1/11 1 pinne
030910 Gira/Jennie Agilityklass II Knivsta BK 0 - 2 1 pinne [Mer]
030910 Gira/Jennie Hoppklass II Knivsta BK 0 - 1 1 pinne, uppklassad
030906 Bozz/Raija Hoppklass II Sth HU 0 34,42/? 2/24 1 pinne NY!
030905 Gira/Jennie Agilityklass I SBK Sthlms avd 0 - 2/65 1 pinne, uppklassad
030817 Chezzie/Hasse Agilityklass III Västerviks BK 0 39,92/47 8/51  
030816 Chezzie/Hasse Agilityklass III Oskarshamn BK 0 40,90/46 6/54  
030816 Gira/Jennie Hoppklass II Strängnäs BK 0 - 1 1 pinne [Mer]
030816 Gira/Jennie Agilityklass I Strängnäs BK 0 - 1 1 pinne
030803 Guy/Viggo Hop åben Gundsølilli, DK  10   29/60 [Mer
030803 Guy/Viggo Ag åben Gundsølilli, DK  12,1   33/59  
030803 Guy/Viggo Hop 1 Gundsølilli, DK  0   5/17 1 pinne
030803 Guy/Viggo Ag 1 Gundsølilli, DK  5   4/20  
030802 Chezzie/Hasse Hoppklass III Nedansiljan BK 0 32,90/35 3/36 CERT
030802 Chezzie/Hasse Agilityklass III Nedansiljan BK 5 41,49/54 4/32  
030717 Glimma/Mikael Agilityklass I Skåneveckan 0 31,59/49 3/105 1 pinne [Mer]
030715 Bozz/Raija Agilityklass III Skåneveckan 0 38,05/43 25/82 [Mer]
030714 Bozz/Raija Agilityklass III Skåneveckan 5 43,38/47 27/74  
030713 Bozz/Raija Hoppklass II Skåneveckan 0 29,09/37 7/64  
030628 Bozz/Raija Hoppklass II Västerås BK 0   5/23  
030628 Bozz/Raija Agilityklass II Västerås BK 0 39,84/51 2/27 1 pinne, Uppklassad [Mer]
030628 Gira/Jennie Hoppklass II Västerås BK 0   1/23 1 pinne
030628 Chezzie/Hasse Hoppklass III Västerås BK 0 fel 31,01/38 2/32 CERT
030617 Crabat/Kristin Hoppklass I Knivsta BK 0 21,06/32 2/48 1 pinne, Uppklassad
030617 Gira/Jennie Agilityklass I Knivsta BK 0   2/48 1 pinne 
030615 Chezzie/Hasse Hoppklass III Nynäshamns BK 0 fel 33,87/36 6/31  
030615 Chezzie/Hasse Agilityklass III Nynäshamns BK 0 fel 37,31/46 4/25  
030615 Crabat/Kristin Agilityklass II Nynäshamns BK 0 45,41/54 3 1 pinne [Mer]
030615 Crabat/Kristin Hoppklass I Nynäshamns BK 0 28,11/45 1 1 pinne
030611 Crabat/Kristin DM Upplandsdistr. Roslagens BK 0 63,36/86 2 2 lopp [Mer]
030524 Gira/Jennie Hoppklass II Södertälje BK 0   4/14  
030518 Bozz/Raija Agilityklass II Tranås BK 0 4065/? 3/12 1 pinne [Mer]
030517 Bozz/Raija Hoppklass II Stockholmsavdelningen 0 31,60/48 3/18 1 pinne [Mer]
030517 Bozz/Raija Agilityklass II Stockholmsavdelningen 0 37,61/45 3/18 1 pinne [Mer]  
030517 Gira/Jennie Hoppklass I Stockholmsavdelningen 0 28,34 5/42 1 pinne, Uppklassad 
030510 Gira/Jennie Agilityklass I Väsby BK 5 35,41/54 13/64  
030510 Gira/Jennie Hoppklass I Väsby BK 0 fel 31,37/46 3/69 1 pinne
030510 Crabat/Kristin Hoppklass I Väsby BK 0 fel 31,01/46 2/69 1 pinne
030510 Crabat/Kristin Agilityklass I Väsby BK 0 fel 35,63/54 2 1 pinne, Uppklassad
030503 Chezzie/Hasse Hoppklass III Gävle BK 0 fel 32,43/36 4  
030309 Gira/Jennie Hoppklass I Fagersta KK   33,76/44 7/78  
030309 Gira/Jennie Hoppklass I Fagersta KK 0 fel 26,79/40 5/75 1 pinne [Mer]
030309 Gira/Jennie Agilityklass I Fagersta KK   36,67/46 8/69  
030309 Gira/Jennie Agilityklass I Fagersta KK   39,36/54 9/69  
030309 Crabat/Kristin Hoppklass I Fagersta KK 0 fel 32,1201/? 6/78  
030309 Crabat/Kristin Agilityklass I Fagersta KK 0 fel 33,01/46 4/69 1 pinne
030309 Crabat/Kristin Agilityklass I Fagersta KK 0 fel 34,01/54 5/69 1 pinne
030301 Chezzie/Hasse Agilityklass III Nedansiljan BK 0 fel 39,40/45 5/30  
030301 Chezzie/Hasse Hoppklass III Nedansiljan BK 0 fel 34,48/37 6/33  
030222 Bozz/Raija Hoppklass I Nynäshamns BK 0 fel 27,55/45 3/45 1 pinne Uppklassad 
030119 Bozz/Raija Hoppklass I Njurunda BK 0 fel 31,01/46 3/47 1 pinne [Mer]
030105 Chezzie/Hasse Agilityklass III Knivsta BK 0 fel 45,91/46 8  
030105 Chezzie/Hasse Hoppklass III Knivsta BK 0 fel 36,52/40 7  

Lydnadsresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
030927 Humla/Bibban Lydnadsklass I Ödeshög BK 161p 6/10 1:a pris [Mer]
030921 Xtra/Ann-Sophie Lydnadsklass II Nynäshamns BK 177,5p 1 1:a pris
030913 Dacke/Krille Lydnadsklass II Eskilstuna LKK 165p 1 1:a pris
030810 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Bro-Håbo BK 278p 3/10 1:a pris [Mer]
030726 Emil/ Lydnadsklass I Borlänge BK 164,5p 1 1:a pris
030702 Glimma/Ingela Lydnadsklass II Färgelanda BK 163,5p 3/13 1:a pris & LPII [Mer]
030627 Glimma/Ingela Lydnadsklass II Herrljunga BK 178p 2 1:a pris
030620 Glimma/Ingela Lydnadsklass II GMBK 166p 6/14 1:a pris [Mer]
030612 Glimma/Ingela Lydnadsklass II SBK Göteborgsavd.  154,5p   2:a pris 
030611 Compis/Lena Lydnadsklass Elit So-Su BK 279p 1 1:a pris [Mer]
030611 Tilda/Camilla Lydnadsklass II So-Su BK 180,5p 1 1:a pris  
030601 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Bro-Håbo BK 247p 3/10 2:a pris [Mer
030525 Dacke/Krille Lydnadsklass II Strängnäs BK 162,5p 3 1:a pris
030501 Glimma/Ingela Lydnadsklass I Smålandsstenar BK 166,5p 3/14 1:a pris [Mer]
020427 Gillis/Magnus Lydnadsklass I Lindesbergs BK 150p   2:a pris [Mer
020426 Gillis/Magnus Lydnadsklass I Askersunds BK 174,5p   1:a pris [Mer
020420 Gillis/Magnus Lydnadsklass I Örebro HS 145p   2:a pris [Mer
030412 Glimma/Ingela Lydnadsklass I Stenungsunds BK 186p 1 1:a pris & LPI [Mer]
030405 Guran/Marie Lydnadsklass II Växjö BK 175,5p 1 1:a pris & LPII
030404 Glimma/Ingela Lydnadsklass I Göteborg/Mölndal BK 189 p 1 1:a pris
030322 Crabat/Kristin Lydnadsklass Elit Pudelklubben 272,5p 1 1:a pris
030223 Crabat/Kristin Lydnadsklass Elit Väsby BK 247,5 p 1 2:a pris [Mer]
030208 Glimma/Ingela Lydnadsklass I Bollebygds BK 155 p 5 2:a pris [Mer]

Mentaltestresultat
Datum Namn Mentaltest Poäng Arrangerande klubb Resultat
  Humla MH     Genomgången MH
031031 Hobbe L-test   Göteborgspolisen Godkänd (polis)
031026 Ethilda Korning 215p SBK Gbg-avd, Göteborg Gk mentaldel
031003 Cirrus L-test   Stockholmspolisen, Tullinge Godkänd (väktare)
030908 Elton Korning + Exteriör 235p Gävle BK KORAD
030801 Guy Korning + Exteriör 184p   KORAD 
030517 Fox MH -   Genomgången MH 
030511 Grappo MH - Gävle, AfBV GDHLO Genomgången MH 
030412 Gira MH - Gnesta/Trosa BK Genomgången MH

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Resultat
031213 Glimma/Ingela SKK - Stora Stockholm Bruksklass 2:a pris [Kritik]
030907 Grappo/Åsa Sandviiken BK Öppen klass 1 ökl [Kritik]
030906 Grappo/Åsa Gästrikland KK Öppen klass 1 ökl, 2ökk, Ck, Bhkl 2 [Kritik]
030529 Gira/Jennie Pudelklubben, inofficiell Öppen klass 1 HP BIR BIG-5 [Kritik]
030525 Inca/Lone Östhammars BK Valpklass 1vakl HP BIR BIS-2 [Kritik]
030501 Glimma/Ingela Smålandsstenar BK Juniorklass 1 jkl 1jkk [Kritik]
030413 Chezzie/Hasse AfBV/GDHLO Öppen klass 1 ökl 1ökk
030322 Guy/Viggo SBH, Måløv Mellemklasse hanner 2. præmie (2MK) [Kritik
030105 Glimma/ingela   Öppen klass 2 [Kritik]