Resultatbörsen 2002
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail  
eller vanlig post. Du kan också skicka in resultatet med hjälp av formuläret på följande sida.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |
 
Bruksresultat 
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
0212 Fonzi/Tommy/Liliana Lkl rph Göteborg 499,25p 1 Uppflyttad hkl [Mer]
021110 Flisa/Camilla Akl sph Värmdö BK 271p 1 Uppflyttad lkl
021019 Grappo/Åsa Akl sph Skutskär 177p   Godkänd akl
021013 Ethilda/Sabina Akl sph Lerums BK 271p 1 Uppflyttad lkl
021013 Guran/Marie Akl sph Hörby BK 262,25p 1 Uppflyttad lkl [Mer]
021005 Elton/Dan Ekl sökh Finspång BK 590p 2 CERT
020928 Elton/Dan Ekl sökh Österåker BK 462,25p   Godkänd
020921 Birk/Madeleine Ekl sph Enköping BK 572,5p 2/8 Certpoäng [Mer]
020914 Xtra/Ann-Sophie Akl sph Märsta-Sigtuna BK 278,25p 1 Uppflyttad lkl
020831 Birk/Madeleine Ekl sph Knivsta BK 505,25 p 7/16 Godkänd [Mer
020811 Elton/Dan Hkl sökh Katrineholm BK 505,5p   Uppflyttad ekl
020616 Birk/Madeleine Ekl sph Tierp BK 529,25 p 3 Certpoäng [Mer]
020602 Fonzi/Tommy/Liliana Akl rph Malmö BK 275 p 1 Uppflyttad lkl [Mer] 
020518 Birk/Madeleine Lkl skh Västerås BK 464 p 1 Godkänd [Mer] 
020505 Disa/Anne-Marie Lkl sph Sommenbygdens BK 401 p 6 Godkänd
020505 Compis/Lena Ekl sph Väsby BK 493,5p 7 Godkänd
020420 Birk/Madeleine Ekl sph Bro-Håbo BK 467p 9/14 Godkänd [Mer]
020420 Tilda/Camilla Hkl sph Väsby BK 453p 4 Godkänd [Mer]
020414 Tilda/Camilla Hkl sökh Bro-Håbo BK 485,75p 2 Uppflyttad ekl sökh
020413 Tilda/Camilla Hkl skh Eskilstuna BK 538p 2 Uppflyttad skh
020407 Birk/Madeleine Ekl sph Nacka BK 526,25p 5/9 Certpoäng

Agilityresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Fel Tid/Idealtid Plac Övrigt
021208 Chezzie/Hasse Agilityklass III Sveriges Hundungd 0 fel 39,15/44 6 /20  
021207 Chezzie/Hasse Agilityklass III Sveriges Hundungd 0 fel 40,06/46 2 /23 CERT
021013 Bozz/Raija Agilityklass I Kalmar BK 0 fel ?/35,23 1/49 1 pinne [Mer
Uppklassad
021013 Bozz/Raija Hoppklass I Kalmar BK 0 fel ?/39,87 10/49 [Mer]
021012 Bozz/Raija Agilityklass I Nybro BK 0 fel ?/38,44 3/ca40 1 pinne
020829 Bozz/Raija Agilityklass I Skutskär BK 0 fel 34,89/54 1/41 1 pinne [Mer]
020928 Chezzie/Hasse Agilityklass III Bollnäs BK 0 fel 44,03/53 1 CERT
020922 Chezzie/Hasse Hoppklass III Njurunda BK 0 fel 30,47/34 5  
020922 Chezzie/Hasse Agilityklass III Njurunda BK 0 fel 39,36/50 3 CERT
020907 Disa/Robban Agilityklass II Linköping 0 fel   2/23 1 pinne
Uppklassad
020907 Disa/Robban Agilityklass II Linköping 0 fel   2/24 1 pinne
020907 Disa/Robban Hoppklass II Linköping 0 fel   2/27 1 pinne
Uppklassad
020809 Bozz/Raija Hoppklass I Strängnäs BK 0 fel 27,34/50 5/63 1 pinne
020809 Bozz/Raija Hoppklass I Strängnäs BK 0 fel 27,34/47 8/50 [Mer]
020809 Bozz/Raija Agilityklass I Strängnäs BK 0 fel   8/49  
020908 Chezzie/Hasse Agilityklass III Hofors BK 0 fel 41,49/56 6  
020907 Chezzie/Hasse Agilityklass III Bollnäs BK 0 fel 41,04/46 5  
020817 Chezzie/Hasse Hoppklass III Köpings HU 0 fel 31,07/35 5  
020811 Bozz/Raija Hoppklass I Umeå BK 5 fel   4/24 [Mer]
020707 Disa/Robban Hoppklass II Kramfors 0 fel 30,34/38 1 1 pinne
020707 Disa/Robban Agilityklass II Kramfors 0 fel 32,35/45 1 1 pinne
020427 Disa/Robban Hoppklass II Vadstena 0 fel   3/24 1 pinne
020106 Chezzie/Hasse Hoppklass III Sollentunamässan 0 fel   5/47  
020105 Chezzie/Hasse Hoppklass III Sollentunamässan 0 fel   5/45  

Lydnadsresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
021215 Birk/Madeleine Lydnadsklass III Uppsala BK 249p 1 2:a pris [Mer]
021215 Glimma/Ingela Lydnadsklass I SBK Gbg avd 165p 7 1:a pris [Mer]
021207 Glimma/Ingela Lydnadsklass I Kind BK 1585p 5/14 2:a pris
021201 Gira/Jennie Lydnadsklass II Mälarö BK 173,5p 3 1:a pris  
021124 Gira/Jennie Lydnadsklass II Nacka BK 171p 2 1:a pris  
021117 Guran/Marie Lydnadsklass II Göinge-Broby 174,5p 1 1:a pris [Mer]
021110 Glimma/Ingela Lydnadsklass I Kungälvs BK 159,5p 6/16 2:a pris
021110 Compis/Lena Lydnadsklass Elit So-Su BK 264p 3 1:a pris
021109 Guran/Marie Lydnadsklass II Växjö BK   178,5p 1 1:a pris [Mer]
021027 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Bro-Håbo B 275p 1 1:a pris Champion  
021020 Gillis/Titti Lydnadsklass I Örebro BK 153,5p 3/11 2:a pris
021006 Crabat/Kristin Lydnadsklass Elit Nässjö BK 242,5p 1 2:a pris [Mer]
021006 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Stockholmsavdelningen 303,5p 1 1:a pris [Mer]
020929 Guy/Viggo Lydnadsprov 1 SBH kreds 3 Måløv 167,5 5/10 1 præmie [Mer]
020929 Guran/Marie Lydnadsklass I Höör BK 185,5p 1 1:a pris LPI
020922 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Bro-Håbo BK 249p 4/8 2:a pris [Mer]
020921 Guran/Marie Lydnadsklass I Emmaboda 173p 1 1:a pris
020915 Guran/Marie Lydnadsklass I Tingsryd 165p 1 1:a pris
020908 Ethilda/Sabina Lydnadsklass II Arvika BK 166p 1 1:a pris LPII
020907 Elton/Dan Lydnadsklass I Fagersta BK 184p 1 1:a pris
020831 Gira/Jennie Lydnadsklass I Sv Pudelklubben 194,5p 2 1:a pris
020831 Xtra/Ann-Sophie Lydnadsklass I Nynäshamns BK 191p 1 1:a pris LPI [Mer]
020825 Ethilda/Sabina Lydnadsklass II Angereds BK 185 1 1:a pris
020818 Ethilda/Sabina Lydnadsklass II Vänersborg BK 171p 1 1:a pris
020731 Flisa/Camilla Lydnadsklass I AfBV SBU 186,5p 1 1:a pris  
020731 Grappo/Åsa Lydnadsklass I AfBV GDH-LO 156p 1 2:a pris, 1 DM
020628 Chezzie/Hasse Lydnadsklass II Avesta BK 170,5p 1 1:a pris [Mer
020618 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Härnösands BK 258p 3 1:a pris
020619 Xtra/Ann-Sophie Lydnadsklass I Nynäshamns BK 173p 2 1:a pris [Mer
020605 Compis/Lena Lydnadsklass Elit So-Su BK 242,5p 1 2:a pris
020602 Compis/Lena Lydnadsklass Elit Bro-Håbo BK 221p 5/12 3:e pris [Mer]
020529 Xtra/Ann-Sophie Lydnadsklass I Nynäshamns BK 187,5p 1 1:a pris
020322 Ethilda/Sabina Lydnadsklass I Kungälv BK 178p 1 1:a pris

Mentaltestresultat
Datum Namn Mentaltest Poäng Arrangerande klubb Resultat
021006 Gillis MH - Väsby BK Godkänd MH
021006 Fixa MH - Väsby BK Godkänd MH
021006 Guran MH - Osby BK Godkänd MH 
020921 Fonzi MH - Laholms BK Godkänd MH
020914 Guy UHM  - Spec.kl Belgiske Hyrdehunde (Danmark) Godkänd UHM
020909 Flisa L-test (Polisen) - Tullinge Godkänd L-test
0208 Fox L-test     Godkänd L-test
020603 Finn MH - Sollefteå BK Godkänd MH
020403 Flisa L-test (Försvaret) - FHTE Försvarets hundtjänstenhet Godkänd L-test
020323 Xtra MH - Södertälje BK Godkänd MH
020320 Xtra L-test - F18 Tullinge Godkänd L-test

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Resultat
020803 Gillis AfBV, Svensk Belgarutställning Juniorklass 1jkl 3jkk [Kritik
020803 Grappo AfBV Svensk Belgarutställning Juniorklass 1jkl 4jkk 
020731 Grappo AfBV GDH-LO, inofficiell  Juniorklass 1 HP BIR BIS-3 Junior [Kritik
020630 Guy Belgarspecial i Stensved (DK) Juniorklass 2 [Kritik]
020511 Guran AfBV - Belgarspecial Juniorklass 1 HP 3 JUNKL [Kritik]
020501 Glimma Sv Pudelklubben, vä Göteborg Juniorklass 1 HP BIR BIG-2 [Kritik]
020420 Emil SKK Gävle Öppen klass 2 ökl
020330 Gira Sollentunamässan (Lilla Stockholm) Valpklass 6-9 mån 1 HP BIR [Kritik]
020330 Guy DKK kreds 10, Næstved Valpklass 6-9 mån SL, BIR-valp [Kritik]
020323 Glimma Shih Tzu-klubben vä, Mölndal Valpklass 6-9 mån 1 HP BIR BIG-2 [Kritik]
020310 Grappo Sv Hovawartklubben, Falun Valpklass 6-9 mån 1 HP BIR BIG-3 [Kritik]
020126 Ethilda Västra New Foundlandklubben/Åby Öppen klass 1 HP BIR [Kritik]
020126 Glimma Västra New Foundlandklubben/Åby Valpklass 6-9 mån 1 HP BIR [Kritik]
010119 Guran SSRK södra, Höganäs Valpklass 6-9 mån 1 HP BIR [Kritik]
020113 Guy Ølstykke DKK, Kreds 1, Danmark Baby klasse BIR + særdeles lovende
020106 Gira Japansk Spetsklubb Valpklass 4-6 mån 1 HP BIR BIS-2 [Kritik]