Resultatbörsen 2000
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail  
eller vanlig post. Du kan också skicka in resultatet med hjälp av formuläret på följande sida.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |
 
Bruks-, Agility & Lydnadsresultat 
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
001226 Tilda/Camilla Lkl sökh Sthlm Södra BK 513,25 p 1 Uppflyttad
001209 Anna/Nalle Agility klass 3 HUND 2000 5 fel 4 Tid: 43 sek
001209 Disa/Anne-Mari Lydnadskl II Finspångs BK 176 p 2 1:a pris
001125 Disa/Robban Agility klass II Gävle   10 Tid: 46,45
001028 Tilda/Camilla Lkl skh So-Su BK 448,25 p 1 Uppflyttad
001022 Tilda/Camilla Lkl skh Botkyrka BK 378 p 3 Godkänd
001007 Leo/Camilla Ekl sökh Märsta-Sigtuna BK 570 p 2 Certpoäng
001007 Birk/Madeleine Hkl sökh Märsta-Sigtuna BK 394,5 p 1 Godkänd
000924 Disa/Anne-Mari Agility klass 1 Lund BK 0 fel 5 Tid: 47,56
000923 Anna/Anna Hkl sph Järfälla BK 401,5 6 Godkänd
000923 Diva/Annelie Lydnadskl II Nynäshamn BK 181 p 1 1:a pris
000916 Dacke/Krille Agility klass 1 Väsby BK   7  
000916 Birk/Madeleine Lydnadskl II Bro-Håbo BK 182,5 p 1 1:a pris, LP
000916 Dacke/Krille Agility kl 1 Uppsala BK 0 fel 7/70 Tid:55,18
000916 Cirrus/Åse Lydnadskl I Eskilstuna LKK 182,5 p 1 1:a pris, LP
000910 Dacke/Krille Appellspår Strängnäs BK 201 p 6 Godkänd
000909 Dacke/Krille Appellspår Västerås BK 210 p 3 Godkänd
000909 Cirrus/Åse Appellspår Katrineholm BK 197,25 p 8 Godkänd
000827 Bevita/Kenth Agility klass 2 SM-2000 - 9  
000813 Cirrus/Åse Lydnadskl I Eskilstuna BK 175,5 p 1 1:a pris
000812 Cirrus/Åse Lydnadskl I Eskilstuna BK 173 p 1 1:a pris
000812 Disa/Anne-Mari Lydnadskl I Söderköping BK 168 p 3 1:a pris
000805 Disa/Robert Startklass Fagersta 0 fel 1 Vinst
000805 Anna/Nalle Hoppklass Apollogruppen 0 fel 1 Vinst
000805 Anna/Nalle Agility klass 3 Apollogruppen 5 fel 4  
000721 Anna/Anna Lydnadskl Elit Huskvarna HK 224 p 2 2:a pris
000715 Chezzie/Hasse Agility klass 1 Bollnäs   2  
000714 Disa/Anne-Mari Agilty Spring 1 Dania Cup, DK   4 Tid: 28,86
000713 Anna/Kenth Agility klass 3 Dania Cup, DK 0 fel 13 kl 3/vinner
000711 Anna/Anna Agility klass 3 Dania Cup, DK 0 fel 28 kl 3/vinner
000630 Birk/Madeleine Lydnadskl II Munkedal BK 187 p 2 1:a pris
000628 Anna/Anna Lydnadskl Elit Uppsala BK 273 p 2 1:a pris
000618 Cirrus/Åse TJH-Certprov Björnsholm     Godkänd TJH FV
000606 Bozz/Raija Lydnadskl I Bro-Håbo BK 177,5 p 2 1:a pris
000606 Compis/Lena Lydnadskl III So-Su BK 284 p 1 1:a pris
000604 Axa/Annelie TJH-Certprov Rosersberg     Godkänd TJH HV
000520 Crabat/Kristin Agility klass II Knivsta BK 0 fel 8 SM-poäng
000514 Chezzie/Hasse Lydnadskl I Eskilstuna HDK 182 p 1 1:a pris
000514 Bellona/Pelle Lydnadskl I Eskilstuna HDK 167 p 3 1:a pris
000507 Chezzie/Hasse Startklass Lidingö 0 fel  1 Vinst
000506 Disa/Anne-Mari Startklass Vadstena 0 fel 3  
000422 Anna/Anna Lydnadskl Elit Bro-Håbo BK 233 3 2:a pris
000415 Anna/Anna Lkl sph Väsby BK 486,5 p 2 Uppflyttad
000409 Diva/Annelie Lydnadskl II Västerås BK 178,5 p ? 1:a pris
000409 Tilda/Camilla Appellspår Bro-Håbo BK 292 p 1 Uppflyttad
000409 Compis/Lena Lkl sph Bro-Håbo BK 529,5 p 1 Uppflyttad
000408 Anna/Anna Lydnadskl Elit Järfälla BK 279 p 2 1:a pris
000326 Diva/Annelie Appellspår Väsby BK 262,75 p 2 Uppflyttad
000311 Leo/Camilla Ekl sökh Väsby BK 518,5 p 5 Godkänd
000304 Cirrus/Åse Lydnadskl I Eskilstuna BK 156,5 p 8 2:a pris
Januari Birk/Madeleine Lydnadskl I AfBV 26,32 p 4 ÅBB-99
Januari Compis/Lena Lydnadskl I AfBV 9,3 p 4 ÅBB-99
Januari Anna/Anna Lydnadskl Elit AfBV 26,4 p 5 ÅBB-99
Januari Compis/Lena Appellklass AfBV 291,5 p 4 ÅBB-99
000102 Anna/Nalle Agility, klass 2 Knivsta 0 fel 5  

Mentaltestresultat
 Datum Namn Mentaltest Poäng Klubb Resultat
00???? Chezzie Karaktärsprov   ? Godkänd, skottfast
000903 Bazco Korning/Exteriör 145 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Bandit Exteriörbeskrivning   Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Balrog Korning/Exteriör 193 p Väsby BK Ej, godkänd, skottberörd
000902 Birk Korning/Exteriör 162 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Bellona Korning/Exteriör 42 p Väsby BK Ej godkänd, skottfast
000902 Buse Korning/Exteriör 139 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Cirrus Korning/Exteriör 209 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Compis Korning/Exteriör 227 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Crabat Korning/Exteriör 193 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000902 Da'Capo Korning/Exteriör 182 p Väsby BK Godkänd, skottfast
000506 Tilda MUH   Kungälv BK Godkänd, skottfast
000315 Bazco L-test 183 p   Godkänd, skottfast

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Resultat
001210 Ezio/Jessica Hund-2000 1 jkl
001111 Ethilda/Sabina Afghanklubben 1 HP BIR
000923 Axa/Annelie Nynäshamn BK 1 bkl, CK, Cert, 2 btkl, BIS-bkl R
000903 Buse/Mikael Drive-in HP, BIR, BIG-3
000903 Ezio/Jessica Sandviken HP, BIR valp, BIS-4
000820 Leo/Camilla Norrköping BIR, Cert
000813 Ezio/Jessica Askersund HP, BIR valp, BIS-4
000716 Emil/Mona Dala-Järna HP, BIR valp
000716 Ezio/Jessica Dala-Järna HP, 2 bästa hanvalp
000520 Leo/Camilla Avesta 1:a bkl, CK, Cert, 2:a Bhkl
000520 Anna/Anna Östhammar BK 1:a bkl, CK, Cert, 2:a Btkl