Resultatbörsen 2004
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail  
eller vanlig post. Du kan också skicka in resultatet med hjälp av formuläret på följande sida.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |
  
Bruksresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
041108 Tilda/Camilla Elitklass skydd Kind BK 723p 1 CERT
041031 Buse/Mikael Certprov TJH HV   - - Godkänd --> TJH
041031 Compis/Lena Elitklass spår Lidingö BK 547p 3/11 Certpoäng [Mer]
041017 Indy/Elisabeth Certprov, TJH HV - - - Godkänd --> TJH  [Mer]
041010 Izzo/Anne-Marie Appellklass spår Finspångs BK 251,75p 2 Uppflyttad lkl
041003 Crux/Petter Appellklass spår Stockholmsavd. 263p 1 Uppflyttad lkl
040926 Tilda/Camilla Elitklass skydd Bro-Håbo BK 657,50 1 CERT
040926 Fixa/Robban Lägre klass spår Linköpings BK 489p 4/10 Uppflyttad hkl
040926 Fonzi/Tommy & Liliana Elitklass rapport Malmö BK 586,5p 1 CERT --> SBCH
040924 Flisa/Malin Certprov TJH Väktare   - - Godkänd TJH
040918 Compis/Lena Elitklass spår Enköpings BK 536,25p 5/12 Godkänd
040905 Elton/Dan Elitklass sök   529p 1 CERT --> SBCH
040905 Fox/Jocke Polishunds SM, spår     12  
040904 Gira/Jennie Lägre klass spår Eskilstuna BK 470,5p 2 Uppflyttad hkl
040904 Glimma/Ingela Högre klass spår Halmstad BK 480p 4 Uppflyttad ekl
040828 Tilda/Camilla SM Skydd 2004 Sunne 614,75 9/15  
040808 Compis/Lena Elitklass spår AfBV (SBM) 466,25p 8/12 Godkänd [Mer]
040711 Compis/Lena Elitklass spår Heby BK 541,75p 5/12 Certpoäng
040619 Harry/Ralf Appeklass spår Strömsholms BK 267,5p 2 Uppflyttad lkl
040612 Fixa/Robban Appellklass spår Karlsborgs BK 263p 2 Uppflyttad lkl
040612 Hasta/Ulla-Britt Appellklass spår Karlsborgs BK 254,5p 3 Uppflyttad lkl
040606 Birk/Madelaine Lägre klass skydd Heby BK 430,75p 2 Godkänd [Mer]
040605 Grappo/Åsa Lägre klass spår Hofors BK 387,5p   Godkänd
040528 Fox/Jocke Appellklass spår Östersunds BK 266,75p 2 Uppflyttad lkl
040520 Grappo/Åsa Appellklass spår Falu BK 255,5p 4 Uppflyttad lkl [Mer]
040515 Finn/Helén Appellklass spår Föllinge/Krokom 280,2p   Uppflyttad lkl
040515 Guy/Viggo Beg. AB (BPAB) Schæferhunekl Roskilde kreds 4 165/200p   Godkänd [Mer]
040515 Compis/Lena Elitklass spår Strängnäs BK 498,5p 7/12 Godkänd [Mer]
040501 Compis/Lena Elitklass spår Sthlm Södra BK 541,5p 4/10 Certpoäng [Mer]
040425 Birk/Madelaine Elitklass sök Heby BK 568,75p 3 Certpoäng [Mer]
040425 Fonzi/Tommy & Liliana Elitklass rapport Helsingborgs BK 608p 1 CERT [Mer]
040424 Gira/Jennie Lägre klass spår Knivsta BK 451,5p 4/11 Godkänd [Mer]
040418 Elton/Dan Elitklass sök Eskilstuna BK 542,25p 2 Certpoäng
040418 Tilda/Petter Högre klass spår Kungälvs BK 467,75p 4 Godkänd [Mer]
040417 Ethilda/Sabina Lägre klass spår Ale BK 483,75 2 Uppflyttad hkl
040404 Disa/Anne-Marie Högre klass spår Vadstena BK 368,75p 5 Godkänd
040328 Tilda/Camilla Elitklass skydd Kungälv BK 699,75 1 CERT --> SBCH
040321 Tilda/Camilla Elitklass skydd Kalmar BK 690,25p 2 CERT
040222 Fonzi/Tommy & Liliana Rapport Ekl Hässleholm BK 568p 1 CERT [Mer]
 
Agilityresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Fel Tid/Idealtid Plac Övrigt
041212 Gira/Jennie Agilityklass III Hund-04 0 - 5  
041114 Crabat/Kristin Hoppklass II Gävle Hu 0 31,71/37 2/57 1 pinne --> Uppflyttad
040911 Gira/Jennie Agilityklass III   0   4/37 SM-poäng
040828 Disa/Robban Agilityklass III Huskvarna 0   2 CERT
040822 Gira/Jennie Agilityklass III Bro-Håbo BK 0   4 CERT [Mer]
040807 Crabat/Kristin Hoppklass II Knivsta 0 29s 4  
040807 Gira/Jennie Agilityklass III Knivsta     7/65  
040806 Gira/Jennie Agilityklass III AfBV (SBA)     3  
040801 Gira/Jennie Agilityklass III Leksand     4 [Mer]
040801 Gira/Jennie Hoppklass III Leksand     6  
040731 Gira/Jennie Agilityklass II Leksand 0   2 1 pinne --> Uppflyttad
040704 Bozz/Raija Hoppklass III Norrlandsveckan 0 33,94/41 14/41 [Mer]
040703 Bozz/Raija Hoppklass III Norrlandsveckan 0 34,29/38 8/39 [Mer]
040703 Bozz/Raija Agilityklass III Norrlandsveckan 0 42,17/49 6/19  
040628 Bozz/Raija Hoppklass III Norrlandsveckan 0 33,94/41 14/41  
0406 Disa/Robban Hoppklass III Norrlandsveckan 0   10  
0406 Disa/Robban Agilityklass III Norrlandsveckan 0   6  
0406 Fixa/Robban Hoppklass I Norrlandsveckan 10   11  
0406 Fixa/Robban Hoppklass I Norrlandsveckan 5   8  
0406 Fixa/Robban Hoppklass I Norrlandsveckan 5   4  
0406 Fixa/Robban Hoppklass I Norrlandsveckan 0   4 1 pinne
0406 Fixa/Robban Agilityklass I Norrlandsveckan 5   15  
0406 Fixa/Robban Agilityklass I Norrlandsveckan 5   4  
0406 Fixa/Robban Agilityklass I Norrlandsveckan 5   4  
040626 Glimma/Mikael Hoppklass I Södra Gotlands BK 5 42/32,72 10/33 [Mer
040626 Glimma/Mikael Agilityklass I Södra Gotlands BK 15 54/43,69 8/31 [Mer
040530 Bozz/Raija Agilityklass III Fagersta KK 0 39,32/48 4/32 CERT
040417 Bozz/Raija Hoppklass III Nynäshamn BK 0,02 31,02/31 19/60 [Mer]
040417 Bozz/Raija Agilityklass III Nynäshamn BK 0 35,27/40 10/56 [Mer]
040320 Chezzie/Hasse Hoppklass III Fagersta KK 0 36,9/42 3/43 CERT --> SAG(hopp)Ch
040201 Bozz/Raija Agilityklass III Eckerö, Åland 5 71,28/82 8/33 [Mer]
040201 Bozz/Raija Agilityklass III Eckerö, Åland 0 40,31/49 3/33  
040131 Bozz/Raija Agilityklass III Eckerö, Åland 0 38,8/40 12/35  
040125 Disa/Robban Agilityklass III Sundsvalls BK 0 36,18/45 3  
040125 Chezzie/Hasse Agilityklass III Sundsvalls BK 0 37,63/49 4  
040125 Chezzie/Hasse Agilityklass III Sundsvalls BK 0 31,74/38 5  
040124 Fixa/Robban Agilityklass I Njurunda BK 5   13  
 
Lydnadsresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
041112 Flisa/Malin Lydnadsklass III Gbg-Mölndal BK 270,5p 1/10 1:a pris
040924 Flisa/Malin Lydnadsklass III Gbg-Mölndal BK 228,5p   2:a pris [Mer]
040911 Ethilda/Sabina Lydnadsklass III Trollhättans BK 247p 2 2:a pris
040807 Inca/Lone Lydnadsklass I Timrå BK 159p 4/12 2:a pris [Mer]
040807 Finn/Helén Lydnadsklass II Östersund 159,5p   2:a pris  
040731 Finn/Helén Lydnadsklass II Föllinge/Krokom 184p   1:a pris
040605 Xtra/Ann-Sophie Lydnadsklass III Nynäshamn BK 249,5p 1 2:a pris [Mer]
040520 Flisa/Malin Lydnadsklass III Kungsbacka BK 227p 2/3 2:a pris
040501 Glimma/Ingela Lydnadsklass III Smålandsstenar 227p 2 2:a pris
040425 Flisa/Malin Lydnadsklass II Tjörn BK 176p 1/6 1:a pris
040424 Finn/Helén Lydnadsklass II Östersund BK 159,5p   2:a pris
040403 Crabat/Kristin Lydnadsklass Elit Märsta-Sigtuna BK 282,5p 3 1:a pris [Mer]
040320 Finn/Helén Lydnadsklass I Östersund BK 171p   1:a pris
 
Mentaltestresultat
Datum Namn Mentaltest Poäng Arrangerande klubb Resultat
040918 Humla Exteriörbeskrivning - * höjd: 64 cm längd: 67cm * Godkänd exteriör
040828 Finn Exteriörbeskrivning -   Godkänd exteriör --> KORAD
040717 Imse Mentalbeskrivning,MH - Mjölby BK Genomförd MH, 1:a på skotten
040717 Izzo Mentalbeskrivning,MH - Mjölby BK Genomförd MH, 1:a på skotten
040717 Izac Mentalbeskrivning,MH - Mjölby BK Genomförd MH, 1:a på skotten
040629 Finn Korning 129p Sättra Godkänd mentaldel
040608 Inca Mentalbeskrivning,MH - Sollefteå Genomförd MH, 1:a på skotten
040525 Humlan L-test - Göteborgspolisen Godkänd L-test
040515 Hera Mentalbeskrivning,MH - Flens BK Genomförd MH, 1:a på skotten
040509 Flisan Korning 176p Kungälvs BK Godkänd mentaldel
040501 Glimma Exteriörbeskrivning   Smålandsstenar/Yvonne Brink Godkänd exteriör --> KORAD
040425 Indy Mentalbeskrivning, MH - Vänersborgs BK Genomförd MH, 1:a på skotten
040417 Glimma Korning 225p Trollhättan BK Godkänd mentaldel
  Harry L-test -   Godkänd L-test
  Harry Mentalbeskrivning, MH -   Genomförd MH, 1:a på skotten
  Crux Mentalbeskrivning, MH -   Genomförd MH, 1:a på skotten
040210 Hilda L-test - Göteborgspolisen Godkänd (polis & väktare)
 
Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Resultat
040827 Hasta Sunne Öppen klass 1ökl 1ökk CK 1btkl BIR
040827 Glimma Sunne Bruksklass 1 bkl Cert 1btkl BIM
040815 Gira Östhammars BK Bruksklass 1bkl 1bkk [Kritik]
040718 Gira SKK Västerås Bruksklass 1/1 [Kritik]
040612 Gira Vimmerby BK Bruksklass 1/1 [Kritik]
0406 Flame Borlänge BK, Kenneth Edh Unghundsklass 1 HP ukl 1ukk CK 2Btkl [Kritik]  
040417 Inca   Unghundsklass 1 HP ukl 1ukk
040314 Flame AfBV SSLO, vinterspecial Valpklass 6-9 mån 1 HP BIR BIS-valp [Kritik]
040207 Flame   Valpklass 1 HP BIR [Kritik]