Tävlingsresultat 2010
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Bruksresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
101107 Kutte/Tommy&Liliana Elitklass rapport Hässleholm 555,5p 1 CERT
101024 Kutte/Tommy&Liliana Elitklass rapport Göing Broby 566,5p 2 Certpoäng
101010 Pharos/Camilla IPOIII SK Enköping 288p 1 CERT (98-97-93)
101009 Pharos/Camilla BSP 1 SK Enköping 98p 1  
100926 Muscot/Susanne Elitklass spår Växjö BK 518,75p 4 Godkänd
100926 Philo/Nina Lägre klass sök Bro-Håbo BK 436,5p 1 Uppflyttad | Mer |
100925 Luke/Mikael Högre klass spår Halmstad BK 463,5p   Godkänd| Mer |
100919-20 Kutte/Tommy&Liliana Nordiska Mästerskapet Silkeborg, DK     Individuellt: 3:a
Lag: 1:a
100918 Pheija/Annelie Lägre klass spår Österåkers BK 476p 6 Godkänd
100912 Qastor/Marcus   Växjö BK 524,75p 5/6 Uppflyttad
100801 Obelix/Peter Elitklass spår Årjängs BK 541,5p 1 CERT
100619 Obelix/Peter Elitklass spår Torsby BK 535,75p 3 Certpoäng
  Yra Eftersök cert polis Polismyndigheten - - Godkänd
100523 Philo/Nina Appellklass sök Heby BK 271,5p 1/4 Uppflyttad |Mer|
100515 Obelix/Peter Elitklass spår Filipstads BK 550p 3 Certpoäng
100515 Kutte/Tommy&Liliana Elitklass rapport Karlskrona BK 578,25   Certpoäng
100508 Kutte/Tommy&Liliana Elitklass rapport Värnamo BK 567,75p 1 CERT
100502 Kutte/Tommy&Liliana Elitklass rapport Västervik BK 539,25   Certpoäng
100424 Qita/Jenny Högre klass spår Olofströms BK 450,25p 5 Godkänd
100418 Qastor/Marcus Lägre klass skydd Kungälvs BHK 466p 1 Uppflyttad
100417 Cayo/Camilla Appellklass spår Sthlms avdelningen 236,5p 4 Uppflyttad
  Sally/Sandra Lägre klass spår Väsby BK 543,25p 1 Uppflyttad
100207 Qvicka/Sarah Appellklass spår Skanör-Falsterbo BK 257p 5 Uppflyttad

Lydnadsresultat
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
101212 Kajpa/Christina Lydnadsklass 3 Visby BK 285,5 1 1:a
101114 Pheija/Annelie Lydnadsklass Elit Uppsala BK 274p   1:a pris-->SLCH
101106 Pheija/Annelie Lydnadsklass Elit Märsta-Sigtuna BK 284p 1 1:a pris
101002 Qvicka/Sarah Lydnadsklass 1 Höör 164p 4 1:a pris |Mer|
100919 Uhraia/Sophie Lydnadsklass 2 Ljusdals BK 143p   2:a pris
100829 Stella/Emelie Lydnadsklass 1 Nynäshamns BK 138p   3:e pris
100822 Stella/Emelie Lydnadsklass 1 Botkyrka BK 168p   1:a pris
100818 Stella/Emelie Lydnadsklass 1 Gnesta Trosa BK 148,5p   2:a pris
100813 Uhraia/Sophie Lydnadsklass 1 Östersund BK 164p   1:a pris
100807 Stella/Emelie Lydnadsklass 1 SBM (Belgarmästerskap) 122p   3:e pris
100807 Uhraia/Sophie Lydnadsklass 1 SBM (Belgarmästerskap) 182,5p 1 1:a pris
1006 Rizzie/Yvonne Lydnadsklass 1   161,5p   1:a pris
100615 Inca/Lone Lydnadsklass 2 Sollefteå BK 169,5p 1 1:a pris
100615 Mixa/Lone Lydnadsklass 1 Sollefteå BK 182,5p 1 1:a pris
100602 Pheija/Annelie Lydnadsklass Elit Väsby BK 261 p   1:a pris
100501 Imse/Kajsa Lydnadsklass 2 Eksjö BK 145,5p 2 2:a pris
100417 Imse/Kajsa Lydnadsklass 2 Höör BK 176,5p 2 1:a pris |Mer|

Mentalresultat/Exteriörbeskrivning
Datum Namn Mentaltest Poäng Övrigt
  Silla L-test - Godkänd
100606 Ozka Exteriörbeskrivning - Godkänd --> KORAD
100508 Ozka Korning 412p Olandstraktens BK

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Off./Inoff Resultat
100919 Uhraia Ljusdals BK Juniorklass   1 jkl, 1 jkk, CK, BIM | Kritik |
100612 Orizza Södertälje Öppen klass Officiell 1 ökl HP, 1 ökk | Kritik |