Resultatbörsen 1999
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail  
eller vanlig post. Du kan också skicka in resultatet med hjälp av formuläret på följande sida.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |
 
Bruks-, Agility & Lydnadsresultat 
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
991226 Anna/Anna Lydnadskl Elit So-Su BK 268 p 2 1:a pris
991205 Anna/Anna Lydnadskl Elit Mälarö BK 216 p 2 3:e pris
991204 Diva/Annelie Lydnadskl I Uppsala BK 171 p 4 1:a pris
991204 Crabat/Kristin Lydnadskl II Uppsala BK 178,5 p 1 1:a pris
991114 Bazco/Nathalie Lydnadskl II Vällingby BK 167,5 p 4 1:a pris
991113 Crabat/Kristin Startklass Sandviken   1 Vinst
991113 Compis/Lena Lydnadskl II So-Su BK 187,5 p 1 1:a pris
991010 Birk/Madeleine Lydnadskl I Uppsala BK 164 p 1 1:a pris, LP
991009 Leo/Camilla Lydnadskl III Väsby BK ? 1 1:a pris
991009 Birk/Madeleine Lkl sökh Märsta-Sigtuna BK 452 p  1 Uppflyttad
990925 Axa/Annelie Lydnadskl II Lindesberg 175,5 p 1 1:a pris
990918 Axa/Annelie Lydnadskl II Eskilstuna BK 184,5 p 1 1:a pris
990829 Väsby Dream Team SM-lag Agility SM-1999   9  
Leica/Camilla, Axa/Annelie, Milli/Caesy/Johan, Axa/Kristin
990829 Birk/Madeleine Lydnadskl I Uppsala BK 175 p 6 1:a pris
990828 Bazco/Nathalie Appellspår Österåker BK 282 p 1 Uppflyttad
990822 Anna/Nalle Agility klass 3 Norrköping   1 CACIAG
990818 Anna/Anna Lydnadskl Elit Bro-Håbo BK 275,5 p 1 1:a pris
990814 Crabat/Kristin Lydnadskl I Märsta 182 p 3 1:a pris
990814 Anna/Anna Lydnadskl Elit Märsta 279 p 2 1:a pris
990812 Crabat/Kristin Lydnadskl I Stockholmsavd 168 p 2 1:a pris
990808 Leo/Camilla Ekl sök Skokloster   3 Belgar-SM
990808 Birk/Madeleine Lydnadskl I Skokloster 188 p 1 1:a pris
990808 Leica/Mette Lydnadskl Elit Skokloster 269,5 p 2 1:a pris
990731 Anna/Nalle Agility klass 2 Ransäter   1 Vinst
990723 Anna/Nalle Agility klass 2 Västerås   2  
990620 Anna/Anna Lydnadskl Elit Östhammar BK 257,5 p 1 1:a pris
990612 Leica/Mette Lydnadskl Elit Väsby BK   1 Klubbmästare-99
990606 Leica/Mette Lydnadskl Elit Ågesta 264,5 p 1 1:a pris
990606 Anna/Anna Lydnadskl Elit Bollnäs 275 p 2 1:a pris
990606 Anna/Nalle Agility Öppen kl Bollnäs   1 Segrarkl kval
990529 Anna/Nalle Agility klass 2 Nynäshamn   3  
990529 Anna/Nalle Agility klass 2 Nynäshamn   1 Vinst
990508 Compis/Lena Appellspår So-Su BK 291,5 p 1 Uppflyttad
990425 Birk/Madeleine Appellspår Uppsala BK 254 p   Uppflyttad
990418 Bazco/Nathalie Lydnadskl I Waxholm BK 161,5 p   1:a pris
990321 Anna/Nalle Agility, Öppen kl Mariestad   3  
990314 Leo/Camilla Hkl sökh Väsby BK 503,75 p 2 Uppflyttad
990313 Anna/Anna Lydnadskl Elit Österåker BK 293 p   SLCH
990220 Compis/Lena Lydnadskl I Uppsala BK 177 p 1 1:a pris
990213 Leo/Camilla Lkl sökh Uppsala BK 527,5 p 1 Uppflyttad
990213 Anna/Anna Lydnadskl Elit Lidingö BK 272 p   1:a pris
990124 Anna/Anna Lydnadskl Elit Nacka BK 277,5 p   1:a pris

Mentaltestresultat
Datum Namn Mentaltest Poäng Klubb Resultat
991024 Da'Capo MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
991024 Da'Disa MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
991024 Da'Vida MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
991017 Axa Exteriörbeskrivning   Waxholm BK Godkänd, KORAD
990814 Leo Exteriörbeskrivning   Waxholm BK Godkänd, KORAD
990814 Bandit MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990814 Bazco MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990721 Birka MUH   Backamo Godkänd, skottfast
990606 Bellona MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990606 Birk MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990606 Buse MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990606 Cirrus MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990606 Compis MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990606 Crabat MUH   Waxholm BK Godkänd, skottfast
990306 Leo Korning 182 p Väsby BK Godkänd, skottfast
990306 Axa Korning 156 p Väsby BK Godkänd, skottfast
990306 Birk Karaktärsprov     Godkänd, skottfast

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Resultat
990918 Axa/Annelie Eskilstuna BK CK/HP
990918 Da'Vida/Annelie Eskilstuna 1 jkl
990822 Bandit/Raija Nyköping HP, BIM, 1 bkl, CK, Cert
990807 Leica/Mette SBU Skokloster 2 Vtkl, HP
990801 Da'Disa/Anne-Mari Ransäter 1, CK
990620 Anna/Anna Östhammar BK Cert, Bästa bruksklass, BIR, BIS-3
990520 Da'Capo/Mette Katrineholm 1 jkk, HP, CK
9904?? Bandit/Raija Gävle HP, BIS-2 Junior
990213 Da'Capo/Mette Sollentuna BIR-valp. BIG-5