Resultatbörsen 2001
Här förs Era tävlings- och utställningsresultat in vart eftersom Ni rapporterar in de via e-mail  
eller vanlig post. Du kan också skicka in resultatet med hjälp av formuläret på följande sida.

| 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |
 
Bruks-, Agility & Lydnadsresultat 
Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
011028 Bozz/Raija Lydnadsklass II Bro-Håbo BK 176 p 3 1:a pris
011027 Tilda/Camilla Högre klass skydd Roslagens BK 498,75 p 1 Godkänd hkl skh
011007 Elton/Dan Lägre klass sök Finspång BK 476,5 p 2 Uppflyttad hkl
011007 Diva/Anneli Lydnadsklass III SBK Sthlms avd 256,5 p 1 1:a pris
011006 Diva/Anneli Lydnadsklass III Enköpings BK 279 p 2 1:a pris
011006 Axa/Annelie Lydnadsklass III Enköpings BK 298 p 1 1:a pris
011006 Disa/Anne-Marie Akl sph Karlsborg BK 259,5 p 2 Uppflyttad lkl
010923 Chezzie/Hasse Agility Klass 1 Väsby BK 0 fel 1/97 Uppflyttad klass 3
010922 Birk/Madeleine Hkl sph Olandstraktens BK 501 p 1/10 Uppflyttad ekl
010916 Diva/Annelie Lkl sph Väsby BK 458,5 p 4 Uppflyttad hkl
010916 Leo/Camilla Lkl sph  Väsby BK 480,75 p 1 Uppflyttad hkl
010916 Dacke/Krille Lydnadskl. I Strängnäs LKK 176 p 2 1:a pris
010902 Tilda/Camilla Lkl sph Sthlm Sö BK 538,75 p 1 Uppflyttad hkl
010902 Bozz/Raija Akl sph Bro-Håbo BK 284,25 p 2 Uppflyttad lkl
010901 Elton/Dan Lydnadskl I Flen BK 173 p 1 1:a pris
000825 Vita/Kenth Agility-SM 2001 Skutskär - 12 Individuellt
010822 Tilda/Camilla Lydn.kl I Väsby BK 191 p 1 1:a pris LP1
010822 Crabat/Kristin Lydn.kl III Väsby BK  286 p 2 1:a pris
010819 Tilda/Camilla Lydn.kl I Botkyrka BK 183 p p 1 1:a pris
010804 Tilda/Camilla IPO I SBM 228 p 1 (72-78-78)
010727 Chezzie/Hasse Agility Klass II Bollnäsveckan 0 fel 16/167  
010726 Chezzie/Hasse Agility Klass I Bollnäsveckan 0 fel 2/131  
010724 Chezzie/Hasse Agility Klass II Bollnäsveckan 0 fel 4/178  
010724 Dacke/Krille Startklass Bollnäsveckan 0 fel 9/99  
010721 Anna/Anna Lydnadsklass Elit Bollnäsveckan 256 p 2 1:a pris
010720 Disa/Robban Agility Klass I Västerås WKK 0 fel 1 Vinst
010718 Tilda/Camilla Lydnadsklass I Waxholms BK 194 p 1 1:a pris
010717 Dacke/Krille Startklass agility Kramfors 0 fel 3  
010708 Ecco/Bent Lydnadsklass I Melsomvik 163,5 p 16/35 1:a pris
010707 Ecco/Bent Lydnadsklass I Melsomvik 167 p 6/35 1:a pris
010616 Compis/Lena Ekl sph Tierp BK 450,5 p   Godkänd ekl
010609 Elton/Dan Appellklass spår Sala BK 251,25 p 1 Uppflyttad lkl
010606 Anna/Nalle Agility DM Knivsta BK   1 DM-mästare i Agility
010606 Crabat/Johan Agility DM Knivsta BK   4  
010527 Chezzie/Hasse Agility Klass II Kumla BK   1/75 Tid 54,66, 15 SM-p
010520 Disa/Anne-Mari Agility Klass I Tranås 5 fel 4/31 Tid 43,81
010512 Dacke/Krille Appellklass sök Örebro 245 p 3 Uppflyttad lkl
010512 Elton/Dan Appellklass spår Örebro 203 p   Godkänd
010422 Compis/Lena Hkl sph Lidingö BK 520 p 1 Uppflyttad ekl
010415 Anna/Nalle Agility Klass III Sollentuna   3  
010415 Birk/Madeleine Lkl sph Uppsala BK 492,75 p 3/10 Uppflyttad hkl
010401 Chezzie/Hasse Agility Klass II Ockelbo BK   2/74  
010325 Crabat/Kristin Appellklass spår Väsby BK 288,75 p 1 Uppflyttad lkl
010315 Bazco/Nathalie Certprov   Godkänd   TJH (väktare)
010311 Tilda/Camilla Hkl Sökh Väsby BK 443,5 p 1 Godkänd
010217 Chezzie/Hasse Agility Klass II Ockelbo BK 5 fel 12/81 6 SM-poäng
010217 Dacke/Krille Startklass agility Ockelbo BK 10 fel 8/38 tid: 43,5 ideal 51
010210 Birka/Magnus Appellklass sök Kungälv BK 230,75p   Uppflyttad lkl
010203 Chezzie/Hasse Agility Klass II Uppsala BK 0 fel 12/131 14 SM-poäng
Februari Birk/Madeleine Lydnadsklass II AfBV 27,37 3 ÅBB-2000 *

Mentaltestresultat
Datum Namn Mentaltest Poäng Klubb Resultat
011021 Diva KORNING 192 p Väsby BK Godkänd
011006 Tilda KORNING 210 p Väsby BK Godkänd
010407 Ecco MUH - Falu BK Godkänd, skottfast
010407 Elton MUH - Falu BK Godkänd, skottfast
010407 Emil MUH - Falu BK Godkänd, skottfast
010407 Ethilda MUH - Falu BK Godkänd, skottfast
010407 Ezio MUH - Falu BK Godkänd, skottfast
010406 Tilda L-test 206 p   Godkänd, skottfast

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Resultat
011201 Guy Stestrup, DKK, kreds 2 Baby klasse Bästa valp + særdeles lovende [Kritik]
011202 Glimma Åby travbana Valpklass 4-6 mån 1 HP BIR BIG-3 
011201 Guran Nordskånska SKK Valpklass 4-6 mån 1 HP BIR [Kritik]
011125 Gira Boxerklubben Valpklass 4-6 mån 1 HP BIR BIG-4 [Kritik]
010428 Birk Västerås Bruksklass 1:a bkl, 2:a bkk
010415 Ezio Sollentuna Juniorklass 1:a jkl, 1:a jkk
010415 Anna Sollentuna Bruksklass 1:a bkl, 2:a bkk, CK
010224 Axa Gävle Bruksklass 1:a bkl CK Cert -> SUCH
010224 Adante Matfors BK Bruksklass 1:a bkl, CK/HP, Cert, 1 BHkl, BIM, BIR bruksm., BIS-4 bruksmeriterade -> SUCH
010224 Tilda Matfors BK Bruksklass 1:a bkl CK/HP Cert, BIR
010224 Vita Matfors BK Bruksklass 2:a bkl CK/Hp, 3:a BTkl