Tävlingsresultat 2019
Rapportera in era tävlingsresultat via e-mail.

| 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Datum Namn/Förare Tävling Klubb Poäng Plac Övrigt
2019-12-01 Bingo/Maria Spår appell Simrishamn 167,25   Godkänd
2019-11-23 Bingo/Maria Lydnad kl 1 Skanör 254p 4/11 2:a pris
2019-11-02 Yerda/Annelie Elitklass spår Säffle BK 592p 1 CERT
2019-10-19 Yerda/Annelie Sök elit AfBV - Rasmästerskap 516,5p 1

Rasmästare
Godkänd

2019-10-19 Ö-Alli/Anne Skydd elit AfBV - Rasmästerskap 665,75p 2/6 Certpoäng
2019-10-18 Yago/Fredrik IGP III AfBV - Rasmästerskap 274p 1 SG IGP-rasmästare
2019-10-18 Uhraia/Sophie Lydnad kl 3 AfBV - Rasmästerskap 262p 1 Lydnads-rasmästare
2019-10-06 Ö-Alli/Anne Skydd elit Tyresö BK 730p 1 Distriktsmästare CERT
2019-10-06 Öza/Camilla Skydd elit Tyresö BK 721,75 p 2 CERT --> SE BCH
2019-09-28 Eazy/Ann-Britt BH-prov SK Enköping - - Godkänd
2019-09-22 Öza/Camilla Skydd elit Fagersta BK 642,75p   Certpoäng
2019-09-17 Azti/Carina Spår högre Enköping BK 540,25p 1 Uppflyttad
2019-09-07 Ärror/Hampus Skydd elit Grödinge BK 598,5p 3 Godkänd
2019-09-07 Öza/Camilla Skydd elit Grödinge Bk 671p 1 CERT
2019-09-07 Epic/Åse Skydd högre Grödinge BK 601,5p 1 Uppflyttad
2019-09-07 Östrid/Lotta Sök högre Skutskär BK 539,5p 1 Uppflyttad
2019-08-31 Fajta/Lilian Lydnad kl 1 em. Eskilstuna HDK 185p 11/14  
2019-08-31 Fajta/Lilian Lydnad kl 1 fm. Eskilstuna HDK 194p 11/18 3:e pris
2019-08-14 Dutchess/Hanna Lydnad start Alingsås 177p 4 Uppfl.res.
2019-08-07 Dutchess/Hanna Lydnad start Örebro 182,5p 1 Uppfl.res. --> LD
2019-08-03 Zappa/ Robban Spår elit Tranås BK 560,76p 4 Certpoäng
2019-07-24 Crut/M-L Lydnad start Sala 184,5p   Uppfl.res.
2019-07-12 Dutchess/Hanna Lydnad start Karlsborg 169,5p 5 Uppfl.res.
2019-06-16 Cotte/Joakim Spår lägre Sävsjöström 523p   Uppflyttad
2019-06-15 Fajta/Lilian Lydnad start Upplands Väsby 175p 1/11 Uppfl.res.
2019-06-06 Fajta/Lilian Lydnad start Roslagens BK 172p 1/11 Uppfl.res. --> LD
2019-05-31 Ö-Alli/Anne Skydd elit Enköpings BK 676,25p 2 Certpoäng
2019-05-31 Öza/Camilla Skydd elit Enköpings BK 667p 3 Certpoäng
2019-05-26 Ö-Alli/Anne Skydd elit Örebro BK 634,75p 1 Godkänd
2019-05-26 Fajta/Lilian Spår appell Katrineholms BK 203,5p 2/10 Uppflyttad
2019-05-24 Öset/Sarah Lydnads start SBKs Malmöavd. 154,50p 5/15 Godkänd
2019-05-12 Öza/Camilla Skydd elit Knivsta BK 684,5p 1/4 CERT
2019-05-05 Fajta/Lilian Lydnad start Katrineholms BK 162,5p 4/24 Uppfl.res.
2019-04-28 Epic/Åse Spår lägre Katrineholms BK 563,5p 1 Uppflyttad
2019-04-28 Yerda/Annelie Sök elit Tierp BK 569,25p 1 CERT
2019-04-28 Cissi/Anna Rapport lägre Eskilstuna BK 501p 2 Uppflyttad
2019-04-07 Öset/Sarah Skydd lägre Karlshamns BK 307p 1 Godkänd NY
2019-04-14 Bravo/Jan Lydnad start Örebro Hundsällskap BK 162p 4 Uppfl.res.
2019-04-06 Cotte/Joakim Sök högre Karlshamns BK 493,75p 1 Uppflyttad
2019-04-06 Ärror/Hampus Sök lägre Karlshamns BK 395p 3 Godkänd
2019-02-02 Dundra/Åsa Rally nybörjare Ulricehamns BK 81p 12 Kval. res. --> Uppflyttad
2019-02-02 Dundra/Åsa Rally nybörjare Ulricehamns BK 74p 22 Kval. res.
2019-01-06 Fajta/Lilan Lydnad start Södertälje BK 146p 9 Godkänd
2019-01-05 Önja/Ann-Britt Lydnad start Fagersta BK 178p   Uppfl.res.
2019-01-05 Eazy/Ann-Britt Lydnad start Fagersta BK 164p   Uppfl.res.

Mentalresultat
Datum Namn Klubb Mentaltest Poäng Övrigt
2019-09-22 Gaia Örkelljunga MH - Känd mental status
2019-09-08 Garp Skövde MH - Känd mental status
2019-08-31 Geisha Lomma MH - Känd mental status
2019-07-28 Go Morrah Enköping MH - Känd mental status
2019-06-02 Cissi Heby Exteriörbeskrivning - Godkänd
2019-05-12 Azti   Mentaltest korning 319p Godkänd mentaldel
2019-05-05 Galax Gävle MH - Känd mental status
2019-05-05 Grip Gävle MH - Känd mental status
2019-05-05 Gentleman Jax Gävle MH - Känd mental status
2019-05-05 Gnista Gävle MH - Känd mental status
2019-05-05 Gremlin Gävle MH - Känd mental status

Utställningsresultat
Datum Namn Klubb Klass Domare Resultat
2019-10-05 Fajta Kumla Exteriörbeskrivning   Godkänd
2019-09-14 Grip Gimo Juniorklass Lynne Harwood Junkl Excellent Junkk 1 CK BHKL 1 BIM
2019-08-17 Fajta Östergötland Kennelklubb, Norrköping Öppen klass John Palmer ÖKL Excellent ÖKK1, CK, Nordic R-cert/R-CAC
2019-07-13 Yyx   Bruksklass   BKL Excellent BKK1 CERT BIM -->
SE BCH
2019-06-08 Fabulus Freya "Dutchess" Vänersborg, Nordic Dog Show Öppen klass Camilla Carlsson ÖKL Excellent ÖKK1 CK BTKL1 NORDC BIR
2019-06-06 Öza Norrtälje Bruksklass Svante Frisk Good
2019-06-02 Fajta Norrköping Öppen klass Pehar Tino ÖKL Very Good, ÖKK1
2019-05-24 Gnista Boden Junior klass A-C Edoff Junkl Very Good Junkk1
2019-05-11 Fabulus Freya "Dutchess" Lidköping, Nordic Dog Show Öppen klass Maija Lehtonen ÖKL Excellent ÖKK1 CK BTKL1 NORDC BIR
2019-01-03 Fabulus Freya "Dutchess" Göteborg, Nordic Dog Show Ungdoms klass Anders Tunhold-Hanssen UKL Excellent UKK1 CK BTKL2 R-NORDC